Bosque Toque Toque Pousada
| Wi-Fi | Incheckning/Utcheckning Snabbincheckning/-utcheckning | Simbassäng Utomhusbassäng |
| Spa & Hälsocenter Solarium | Rökning förbjuden Rökfria rum | Luftkonditionering |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Det eleganta hotellet Bosque Toque Toque Pousada Sao Sebastiao, som har utsikt över trädgården, ligger cirka 10 minuters bilresa från Santiago. Det erbjuder också solarium, soldäck och solterrass. Det finns också en parkering.
Gästerna kan besöka Paubas strand inom 4 km från detta eleganta hotell.
Hotellet erbjuder 6 rum med luftkonditionering samt plattskärms-TV med satellitkanaler och flerkanals TV. Rummen är inredda med vitrinskåp. Dessutom har de minibar. De privata badrummen är utrustade med en bidé, en separat toalett och en dusch, tillsammans med badlakan och handdukar.
Du kan också äta på restaurangen Toque Toque Bar e Lanchonete, som ligger inte långt från Bosque Toque Toque Pousada i Sao Sebastiao.
- Lokala sevärdheter
- Praia de Calhetas642 km
- Santiago-stranden3631 km
- Toque Toque Grande518 km
- Toque Toque Pequeno-stranden2329 km
- Praia da Calheta632 km
- Cachoeira Toque-Toque836 km
- Praia de Toque-Toque Grande454 km
- Praia de Santiago3490 km
- Capela Imaculada Conceição e Santo Expedito2554 km
- Waterfall Tap Tap766 km
- Flygplatser
- Sao Jose dos Campos Regional Airport122 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- Snabbincheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
- Säkerhet
- Endast för vuxna
- Brandsläckare
- Nyckelåtkomst
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Solterass
- Trädgård
- Solarium
- Pool med utsikt
- Grunda delen
Service
- Matinköpsservice
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Sittgrupp
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Hur långt är Sao Jose dos Campos Regional från hotellet Bosque Toque Toque Pousada?
Det är 125 km mellan Sao Jose dos Campos Regional flygplats och hotellet Bosque Toque Toque Pousada. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid hotellet Bosque Toque Toque Pousada?
Gäster på hotellet Bosque Toque Toque Pousada kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Bosque Toque Toque Pousada?
Gästerna på hotellet Bosque Toque Toque Pousada måste checka ut vid 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Bosque Toque Toque Pousada?
Det genomsnittliga rumspriset på hotellet Bosque Toque Toque Pousada är 56$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på detta hotell?
Gästerna på detta hotell kan betala med Visa, Diners Club och Maestro samt andra betalningsmetoder. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet?
På hotellet kan gästerna välja mellan Superior Svit och Standard Svit med Queen size-säng.